Intervju z učiteljico Mileno Kokol (kulturni dan na temo srednjeveškega življenja)

KAKO JE NASTALA IDEJA ZA KULTURNI DAN?

Želeli smo, da se otroci naučijo kaj novega. Nato sem iskala na internetu, kaj bi lahko spoznavali. Našla sem društvo Baron Markovci, ki se profesionalno ukvarja s predstavitvijo srednjega veka na zelo zanimiv način. Društvo učencem jasno predstavi srednji vek, pri tem  jih vključijo v razne igre ind.

KAKŠEN JE BIL NAMEN, DA SPLOH IMAMO KULTURNI DAN NA TEMO SREDNJI VEK?

Želela sem, da učenci pobližje spoznajo tiskarski stroj, kaligrafiske veščine, srečanje z viteškim orožjem in opremo, lokostrelstvo … Animatorji pa bodo predstavili kakšno pravljico, predvsem mlajšim učencem.

KAKŠNA PRIČAKOVANJA IMATE GLEDE ODZIVA OTROK?

Mislim, da bo učencem ta dan zelo zanimiv, ker se bodo lahko preizkusili v srednjeveških veščinah. Animatorji so izkušeni, med njimi so tudi igralci, in delo z njimi je tako zelo profesionalno.