Srednjeveško življenje

V torek, 8. 10. 2019, smo imeli poseben kulturni dan. Ta dan je bil poseben prav zaradi tega, ker smo spoznavali srednjeveško življenje, ki nam ga je predstavilo društvo Baron.

Preden smo začeli z delavnicami, smo najprej poslušali prispevek po šolskem radiu, osmošolci so predstavili pravice do svobodnega izražanja. Nato smo se zbrali na igrišču. Animatorji so nam pojasnili pravila. Vsak razred je odšel do šotora, kjer se je izvajala njegova delavnica. Te delavnice so zajemale predstavitev tiskarstva in knjigoveštva, predstavitev orožarstva, plesno delavnico, pranje perila in izdelavo mila, izdelavo papirja, delavnice otroških igral in iger, lokostrelstvo, interaktivno pripoved pravljice, kaligrafsko pisavo. Po dveh opravljenih delavnicah smo imeli malico. Dan se je še prehitro končal s kosilom ob 13.00.