4. dan šole v naravi

Današnji dan smo se zjutraj že s težavo vstali in odpravili na jutranjo telovadbo. Misli so nam uhajale že k pohodu, ki nas je danes čakal, saj smo vedeli, da nam ne bo lahko, saj nas obdajajo sami hribi. Vendar je začetna muka in kaj nam je tega treba popustila in smo bili vsi veseli, ko smo skozi gozdne poti prispeli na vrh Pohorja, kjer smo lahko občudovali Maribor, ki se je razprostiral pod nami. Prav tako je pohod hitro minil, saj so se učenci obeh šol zelo povezali in imeli možnost uriti svoje govorne sposobnosti, kar pa sedmošolcem tako ne predstavlja težave. Sami zase rečejo, da če kaj, govorijo pa radi. Kaj kmalu so tudi oni umolknili, ko so bili pred preizkušnjo plezanja v pustolovskem parku – prava priložnost za premagovanje strahu, urjenje gibalnih sposobnosti in še kaj. Nekatere smo s težavo dobili na plezanje, druge pa težko dol, saj bi še kar plezali. Večer je minil v pričakovanju zaključnega večera, urejanje se je začelo, talenti se pripravljajo, glasba za ples se izbira … Šola v naravi pa počasi izteka. Učenci pa vsi v en glas, da bi jo takoj ponovili. Naslednji nas je čakala še Hiša eksperimentov in Toti Maribor. Četrti dan je poročala soba Oto – učiteljica.