Potovanje v Bosno in Hercegovino

Med poletnimi počitnicami sem z mamo odpotoval v Bosno in Hercegovino. Tam sva si ogledala naravne znamenitosti in kraje v kanjonu reke Une. Na potovanju sta se nama pridružila sorodnika iz Srbije, ki sta bila rojena v Bosni in Hercegovini.

Bivali smo v majhnem kraju Martin Brod, ki se nahaja v osrednjem delu kanjona. Vasica je zelo majhna, obdana z visokimi gorami, prepredena z majhnimi potočki, najlepši pa je 10 metrov visok slap. Ko greš na sprehod po vasi, se lahko odžejaš pri številnih naravnih izvirih vode. Tu sem videl zelo staro napravo za pranje perila, ki se je ohranila iz časov, ko še ni bilo pralnih strojev. V tem malem kraju sem spoznal veliko vrstnikov, ki so prišli na počitnice k sorodnikom. Zanimivo je, da šolo v kraju obiskuje samo 6 otrok. V spominu so mi ostali turisti iz Arabskih Emiratov, ki množično obiskujejo Martin Brod.

Potovanje mi bo ostalo v trajnem spominu, saj je bilo zelo lepo.