Volk Jernej

Volk Jernej je živel na ulici. Bil je lačen in brez prijateljev. Vse, kar je imel, je njegova cula.
Nekega dne se je odločil, da bo šel po svetu. Šel je z majhnim čolničkom. Vozil se je dolgo, jedel je samo ribe, saj drugega ni imel.
Nekoč je prišel do neke kmetije in videl je, kako se tam pasejo živali. Mislil si je: »Hm, kako zelo bi mi prijali. Prestrašil jih bom in požrl, mmmm.«
Volk je prišel do živali in jih hotel prestrašiti. Živali so hitro v en glas rekle: »Šššš, tiho, beremo.«
Volk Jernej je razočarano odšel s kmetije. Ni vedel, kam bi šel, ustavil se je in pomislil: »Že vem, šel bom v šolo in se naučil brati.« In res.
Šel je v šolo in se naučil brati od A do Ž. Obiskal je knjižnico. Redko katera knjiga je ostala na polici: Prebral je prvo in drugo, še tretjo. Ah, vse je prebral. Nato je šel v trgovino in kupil sedem knjig pravljic.
Odpravil se je na kmetijo in tam bral. Živali  so ga občudovali, saj je bral bolje od vseh živali, ki so živele na kmetiji.

Tako so srečno brali do konca svojih dni.