2. dan šole v naravi

Po prvi prespani noči na domu Planinka, ki je na 900 m nadmorske višine, je ob sedmih že bilo bujenje in jutranja telovadba. Po zajtrku smo imeli pospravljanje in ocenjevanje sob. Kako smo se odrezali? Mhm, naj ostane skrivnost. Nato smo imeli zelo zanimivo orientacijo s karto, kjer smo iskali vrisane točke, pri čemer se nam je meril čas in pravilnost najdenih točk. Tej dejavnosti je sledila ura in naloge o astronomiji in kmalu tudi kosilo ter kratek počitek. Popoldne smo preživeli v gozdu, spoznavali in določali različne drevesne vrste, poslušali zvoke okoli sebe in na koncu z glasovi tvorili gozdni instrument. Dan se je hitro prevesil v večer, ko je bil na sporedu večerni pohod, kjer smo bolje spoznali tudi učence druge šole in z njimi že navezali prijateljske vezi. Po pohodu je sledilo umivanje, druženje, klepetanje in kmalu, upajmo, da tudi spanje, bi rekla naša učiteljica. Vsem staršem so sedmošolci poslali pozdrave in jim sporočili, da jih pred petkom ne bo domov. Današnji zapis je naredila soba Meta. Pozdrav do jutri, ko se bo javila soba Agata.